pe 21.6

19.30 Ukraina-Raportti
20.00 Kuvia ja käännekohtia: tv-legenda Markku Veijalainen
21.00 Ukkola-Express: keskusteluohjelma ajankohtaisista polttavista

la 22.6

19.30 Ukraina – Raportti: dosentti Arto Luukkanen käsittelee tärkeitä ja ihmisiä kiinnostavia aiheita
20.00 Sielunrauha: taiteilija Nina Nahkala
20.30 Suoraa puheetta terveydestä (U)

su 23.6

19.30 Ukraina-Raportti: Piligrim-orpokodin lapset palaavat Ukrainaan (U)
20.00 Ajassa: Suomen pride-liikkeen poliittiset agendat ja retorinen ihmisoikeuskäsitteen laajentaminen (U)
20.30 Mökki ja potkuri (U)
21.00 Päivän Soini (U)

ma 24.6

19.30 Ukraina-Raportti: Lindblum/Rusi: Hitler, Ctalin ja Putin
20.00 Ukkola-Express: keskusteluohjelma ajankohtaisista polttavista (U)
20.30 Bom apetitte
21.00 Israel-studio: raportti Jerusalemin rukousaamiaiselta (U)

ti 25.6

19.30 Ukraina-Raportti: Venäjän ortodoksikirkon papit äänessä (U)
19.45 Filminurkka: Risto Räppääjä ja pullistelija vuodelta 2019
20.00 Päivän Soini
20.30 Suoraa puheetta terveydestä

ke 26.6

19.30 Ukraina – Raportti. Dosentti Arto Luukkanen käsittelee tärkeitä ja ihmisiä kiinnostavia aiheita (U)
20.00 Ajassa
20.30 Mökki ja potkuri
21.00 Bom apetitte (U)

to 27.6

19.30 Ukraina-Raportti: Venäläiset upseerit: tämä ei ole meidän sota
19.45 Filminurkka: Risto Räppääjä ja pullistelija vuodelta 2019 (U)
20.00 Israel-studio: Edgar Khayat, juutalaisten ja arabien yhtyeiselo Israelissa
20.30 Maalaislääkäri Kiminkinen
21.00 Paratiisi takapihalla, puutarhaohjelmasarja

pe 28.6

19.30 Ukraina-Raportti
20.00 Kuvia ja käännekohtia: kirjailija, näyttelijä ja käsikirjoittaja Anna-Leena Härkönen
21.00 Ukkola-Express: keskusteluohjelma ajankohtaisista polttavista

la 29.6

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentti Arto Luukkanen käsittelee tärkeitä ja ihmisiä kiinnostavia aiheita
20.00 Sielunrauha: taiteilija Jorma Helenius
20.30 Suoraa puheetta terveydestä (U)

su 30.6

19.30 Ukraina-Raportti
20.00 Ajassa (U)
20.30 Mökki ja potkuri (U)
21.00 Päivän Soini (U)

ma 1.7

19.30 Ukraina-Raportti
20.00 Ukkola-Express: keskusteluohjelma ajankohtaisista polttavista (U)
20.30 Bom apetitte
21.00 Israel-studio: Edgar Khayat, juutalaisten ja arabien yhtyeiselo Israelissa (U)