ma 12.2

19.30 Ukraina-Raportti: Alpo Rusi kommentoi huhuja Ukrainan asevoimien komentajan Zaluzhnyn eroa ja vastustusta Venäjän aggressiota vastaan
20.00 Ukkola Express, mukana Hanna Vesala, yhteiskuntatoimituksen esimies, Ilta-Sanomat,Kreeta Karvala, pääkirjoitustoimittaja, Iltalehti
20.30 Costalaiset
21.00 Israel-studio: Onko holokausti muisto vai ajankohtainen aihe? (U)

ti 13.2

19.30 Ukraina-Raportti: Tarkka-ampujat
19.45 Ajassa: vieraana taloustieteilijä ja Suomen Perustan puheenjohtaja Matti Virén
20.15 Huippunaiset: hyvinvointiyrittäjä Jutta Larm
20.45 Filminurkka: Heinähattu, Vilttitossu ja kana, elokuvan arvostelu
21.00 Cafe Intro (U)

ke 14.2

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana Eero Lehti (U)
20.00 Paratiisi takapihalla, puutarhaohjelmasarja
20.30 Mökki ja potkuri
21.00 Bom appetite

to 15.2

19.30 Ukraina-Raportti: Venäjän intellektuellit Ukrainan riveissä
19.45 Filminurkka: Heinähattu, Vilttitossu ja kana, elokuva-arvosteluohjelma (U)
20.00 Israel-studio: Kohti kahden valtion mallia?
20.30 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)
21.00 Ajassa: vieraana taloustieteilijä ja Suomen Perustan puheenjohtaja Matti Virén (U)

pe 16.2

19.30 Ukraina-Raportti: Isän ja pojan yhteinen taistelu
20.00 Kuvia ja käännekohtia, Kristiina Halkola
21.00 Ukkola Express, mukana kansanedustaja Katri Kulmuni ja toimittajat Juha Ristamäki ja Paavo Teittinen

la 17.2

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana Pekka Toveri, kansanedustaja ja kenraalimajuri evp.
20.00 Paratiisi takapihalla
20.30 Sielunrauha: kuvataiteilija ja akvarellisti Pauliaukusti Haapanen
21.00 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)

su 18.2

19.30 Ukraina-Raportti: Tomi Lindblomin vieraana ukrainalaiset taiteilijat
20.00 Kysymyksiä uskosta
20.30 Cafe Intro
21.00 Ristiin rastiin rannikkoa

ma 19.2

19.30 Ukraina-Raportti: Navalnyi ja poliittiset murhat Venäjällä (U)
20.00 Ukkola-Express, mukana kansanedustaja Katri Kulmuni ja toimittajat Juha Ristamäki ja Paavo Teittinen (U)
20.30 Costalaiset
21.00 Israel-studio: Kohti kahden valtion mallia? (U)

ti 20.2

19.30 Ukraina-Raportti: Putinin ja Navalnyin oikeat perheet
19.45 Ajassa: haastattelussa kansanedustajat Mika Poutala ja Sebastian Tynkkynen. Ohjelman toimittaa Jori Asikainen
20.15 Huippunaiset: Eva Tawasoli, poliitikko ja ihmisoikeusaktivisti
20.45 Filminurkka: Myrskyluodon Maija, elokuva-arvosteluohjelma
21.00 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)

ke 21.2

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana Pekka Toveri, kansanedustaja ja kenraalimajuri evp. (U)
20.00 Paratiisi takapihalla, puutarhaohjelmasarja
20.30 Mökki ja potkuri
21.00 Сostalaiset

to 22.2

19.30 Ukraina-Raportti: Sensuuri
19.45 Raskaan sarjan kuljetus, dokumenttiohjelma
20.00 Israel-studio
20.30 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)
21.00 Ajassa: mukana kansanedustajat Mika Poutala ja Sebastian Tynkkynen (U)

pe 23.2

19.30 Ukraina-Raportti: Isän ja pojan yhteinen taistelu
20.00 Kuvia ja käännekohtia, näyttelijä Santeri Kinnunen
21.00 Ukkola-Express, keskusteluohjelma viikon polttavista aiheista