pe 1.3

19.30 Ukraina-Raportti: Tomi Lindblomin vieraana ulkoasiainneuvos ja valtiotieteen tohtori Alpo Rusi
20.00 Kuvia ja käännekohtia, näyttelijä Turkka Mastomäki
21.00 Ukkola-Express, keskusteluohjelma viikon polttavista aiheista

la 2.3

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana Tomi Immonen, everstiluutnantti evp., puolustusvaliokunnan jäsen, kansanedustaja
20.00 Paratiisi takapihalla
20.30 Sielunrauha: arkkitehti ja lasitaiteilija Veijo Muroke
21.00 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)

su 3.3

19.30 Ukraina-Raportti: Navalnyi ja poliittiset murhat Venäjällä (U)
20.00 Kysymyksiä uskosta
20.30 Cafe Intro
21.00 Sata kaunista kohdetta

ma 4.3

19.30 Ukraina-Raportti: Tomi Lindblomin vieraana ulkoasiainneuvos ja valtiotieteen tohtori Alpo Rusi
20.00 Ukkola-Express, keskusteluohjelma polttavista aiheista (U)
20.30 Costalaiset
21.00 Israel-studio: Risto Huvila pureutuu vieraidensa kanssa Lähi-Idän tilanteisiin ja niiden taustoihin (U)

ti 5.3

19.30 Ukraina-Raportti: Nuoren perheen odotus (U)
19.45 Ajassa: Uushenkisyys kiinnostaa henkistä etsijää, vieraina kirjailija Marjut Hovi sekä somevaikuttaja Nea Finnilä
20.15 Huippunaiset: Sambeau Sam-Koskitanner, Khmer-kielen asioimistulkki.
20.45 Filminurkka, The Sound of movie music, elokuva-arvosteluohjelma
21.00 Cafe Intro (U)

ke 6.3

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana Tomi Immonen, everstiluutnantti evp., puolustusvaliokunnan jäsen, kansanedustaja
20.00 Paratiisi takapihalla, puutarhaohjelmasarja (U)
20.30 Mökki ja potkuri (U)
21.00 Costalaiset (U)

to 7.3

19.30 Ukraina-Raportti: Navalnyin viimeinen vankila
19.45 Filminurkka: The Sound of movie music, elokuva-arvosteluohjelma (U)
20.00 Israel-studio: vieraana juuri Israelista palannut kansanedustaja ja eduskunnan Israel-ystävyysryhmän puheenjohtaja Peter Östman.
20.30 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)
21.00 Ajassa: Uushenkisyys kiinnostaa henkistä etsijää, vieraina kirjailija Marjut Hovi sekä somevaikuttaja Nea Finnilä

pe 8.3

19.30 Ukraina-Raportti: Taistelevat naiset, studiossa ulkoasiainneuvos ja valtiotieteen tohtori Alpo Rusi
20.00 Kuvia ja käännekohtia: Ismo Apell, näyttelijä, ohjaaja ja yrittäjä
21.00 Ukkola-Express: HALLITUS JA AY-LIIKE OVAT TÄYDELLISESSÄ YHTEENTÖRMÄYKSESSÄ

la 9.3

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana Jukka Ahokas evp.majuri, sotatieteiden maisteri, valmiuspäällikkö
20.00 Paratiisi takapihalla
20.30 Sielunrauha: taitelija Jan-Eric Andersson
21.00 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)

su 10.3

19.30 Ukraina-Raportti: Kansan jäähyväiset Putinin pääviholliselle
20.00 Kysymyksiä uskosta
20.30 Cafe Intro
21.00 Sata kaunista kohdetta

ma 11.3

19.30 Ukraina-Raportti: Taistelevat naiset, studiossa ulkoasiainneuvos ja valtiotieteen tohtori Alpo Rusi (U)
20.00 Ukkola-Express, HALLITUS JA AY-LIIKE OVAT TÄYDELLISESSÄ YHTEENTÖRMÄYKSESSÄ (U)
20.30 Costalaiset
21.00 Israel-studio: vieraana juuri Israelista palannut kansanedustaja ja eduskunnan Israel-ystävyysryhmän puheenjohtaja Peter Östman (U)

ti 12.3

19.30 Ukraina-Raportti: Ukrainan 3.prikaati vapauttaa alueita
19.45 Ajassa: Kansalaisaloite vaatii eheytyshoitoja biologiseen sukupuoleen kiellettäväksi, keksusteluohjelma
20.15 Huippunaiset: Sunneva Sjögren, missikisayrittäjä
20.45 Filminurkka: Alma – Life Must Be Beautiful, elokuva-arvosteluohjelma
21.00 Cafe Intro (U)