ma 1.4

19.30 Ukraina-Raportti: Miksi Venäjä syyttää Ukrainaa Moskovan terroriteosta?
20.00 Ukkola-Express, keskusteluohjelma polttavista aiheista (U)
20.30 Via Dolorosa, Pääsiäiskonsertti 2023 (U)

ti 2.4

19.30 Ukraina-Raportti: ”Venäjän maailma” - ideologia
19.45 Ajassa: Talousvaikeudet ja niistä selviäminen,keskusteluohjelma
20.15 Filminurkka: Havumetsän lapset, elokuva-arvosteluohjelma
20.30 Maailmaa pelastamassa

ke 3.4

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana kansanedustaja Tere Sammallahti (U)
20.00 Paratiisi takapihalla, puutarhaohjelmasarja (U)
20.30 Mökki ja potkuri
21.00 Costalaiset

to 4.4

19.30 Ukraina-Raportti: Murhaaja palasi kylään (U)
19.45 Filminurkka: Havumetsän lapset, elokuva-arvosteluohjelma (U)
20.00 Israel-studio: Risto Huvilan vieraana UPIn johtaja Mika Aaltola
20.30 Maalaislääkäri Kiminkinen
21.00 Ajassa: Talousvaikeudet ja niistä selviäminen (U)

pe 5.4

19.30 Ukraina-Raportti: studiossa Hannu Haukka
20.00 Kuvia ja käännekohtia: iskelmälaulaja Anna Hanski
21.00 Ukkola-Express, mukana työministeri Arto Satonen, politiikan toimittaja Antonia Berg, Iltalehden politiikan ja talouden päällikkö Juha Ristamäki

la 6.4

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana kansanedustaja, valtion liikuntakomitean puheenjohtaja Timo Heinonen
20.00 Paratiisi takapihalla
20.30 Sielunrauha: kuvanveistäjä Juhani Vuorisalmi
21.00 Maalaislääkäri Kiminkinen (U)

su 7.4

19.30 Ukraina-Raportti: Tarkka-ampujan tähtäimessä
20.00 Mökki ja potkuri (U)
20.30 Cafe Intro
21.00 Elän luonnosta

ma 8.4

19.30 Ukraina-Raportti: Ukraina-Raportti: Studiossa Hannu Haukka (U)
20.00 Ukkola-Express, keskusteluohjelma polttavista aiheista (U)
20.30 Costalaiset
21.00 Israel-studio: Risto Huvilan vieraana UPIn johtaja Mika Aaltola (U)

ti 9.4

19.30 Ukraina-Raportti: Olematon Venäjän turvallisuuspalvelu (Krokus)
19.45 Ajassa: Kuuluuko sukupuolineutraali ideologia kouluihin?
20.15 Filminurkka: Palimpsesti - ohita intro, elokuva-arvosteluohjelma
20.30 Maailmaa pelastamassa

ke 10.4

19.30 Ukraina - Putinin pakkomielle: Dosentin vieraana kansanedustaja, valtion liikuntakomitean puheenjohtaja Timo Heinonen (U)
20.00 Paratiisi takapihalla, puutarhaohjelmasarja (U)
20.30 Mökki ja potkuri
21.00 Costalaiset (U)

to 11.4

19.30 Ukraina-Raportti: Ukrainan armeija torjuu hyökkäyksiä
19.45 Filminurkka: Palimpsesti - ohita intro, elokuva-arvosteluohjelma (U)
20.00 Israel-studio: Risto Huvila pureutuu vieraidensa kanssa Lähi-Idän tilanteisiin ja niiden taustoihin
20.30 Maalaislääkäri Kiminkinen
21.00 Ajassa: Kuuluuko sukupuolineutraali ideologia kouluihin? (U)

pe 12.4

19.30 Ukraina-Raportti: Venäjä tehostaa hyökkäystä, studiossa ulkoasiainneuvos ja valtiotieteen tohtori Alpo Rusi
20.00 Kuvia ja käännekohtia: iskelmälaulaja Marita Taavitsainen
21.00 Ukkola-Express, mukana Marja Sannikka, Atte Harjanne ja Robert Sundman